Sekret-Prawo Przyciągania

Sekret ” – to znana pozycja na rynku . Tę książkę powinien przeczytać każdy z nas. Wielu obejrzało film, ja wolę książkę , zawsze mogę wrócić do fragmentu, który mnie zainteresował.

O czym jest ta książka? Jakie tematy porusza?

Sekret ” mówi o prawie przyciągania. Niezależnie czy wierzysz w to czy nie to prawo działa. Jeśli myślisz pozytywnie przyciagasz pozytywne sytuacje i pozytywne zdarzenia. Tak naprawdę to sami jesteśmy twórcami naszej rzeczywistości. Możesz powiedzieć „świat jest zły” i masz rację, gdy powiesz „świat jest wspaniały” to i to jest  prawdą. Różnica jest jednak taka, że myśląc pozytywnie swoją rzeczywistość kreujesz pozytywnie. Wybór zależy od Ciebie.

Na pewno masz wokół siebie wiele narzekających osób. Czy poddajesz się im? Czy pozwalasz na to aby obdarzali Cię negatywną energią? A może czujesz w ich towarzystwie dyskomfort? Po kontakcie z taką osobą nie masz siły…

Unikaj takich ludzi, oni często karmią się twoją energią. „Postaw wodospad ” gdy ktoś narzeka i nie pozwól na to aby jego negatywizm  wpływał na twoje samopoczucie. Pamiętaj, jesteś taka jak 5 najbliższych osób z twojego otoczenia. Otaczaj się tylko ludźmi pełnymi optymizmu. To Ty decydujesz.

Sama staraj się wizualizować zdarzenia w sposób pozytywny.

Mialam kiedys taką sytuację, że pewien znajomy był mi winny pieniądze. Akurat wtedy przeczytałam „Sekret” Dzwoniłam do niego wielokrotnie z pozytywnym nastawieniem. Nie krytykowałam, nie oceniałam go żle. Miałam tą wizję, że wpłaci mi pieniądze i tak się stało. Gdybym nadała negatywny komunikat, oskarżyła o nieuczciwość to szansa odzyskania tych pieniędzy byłaby niewielka.

Jesli kogosz ocenisz to on przyjmie taką postawę. Pamiętaj o tym w szczególności gdy wychowujesz dziecko. Jeśli zrobisz ze swojego dziecka ofiarę to taką postawę przyjmie w życiu.

Przytoczę Ci pewna historię. Nauczycielka miała problem z jednym uczniem, który przeszkadzał na lekcjach, był butny i niezdyscyplinowany. Wezwała do szkoły jego matkę. Matka gdy przyszła do szkoły była pełna obaw,że uslyszy mnóstwo skarg na syna. Nauczycielka jednak wymieniła wszystkie pozytywne strony tego ucznia. Po rozmowie pełnej uznania dla jej syna zapytała nauczycielkę co jej syn zrobił zlego ale ona podkresliła tylko jego zalety.

Możecie sobie wyobrazić metamorfozę tego chłopca, który uwierzył w siebie, zauważył, że jest wartościowym człowiekiem.

A Ty jak patrzysz na ludzi? Jesli widzisz złe zachowania?Oceniasz od razu? Czy starasz sie odkryć przyczynę?

Nie ma ludzi złych. są tylko zranieni, którzy swój ból przekazują dalej.

Jaka Ty jesteś? Co w sobie lubisz? Jakie masz atuty? Może zbyt surowo sama siebie oceniasz? Sztuka akceptacji samej siebie jest poczatkiem dobrych relacji z innymi. Prawo przyciągania działa . Uśmiechnij się a wokół pojawią się mili ludzie.

Szukaj autorytetu. Sekret jest jeden dla wszystkich. Myśl tak jak ludzie, którzy osiagnęli to, co Ty sama chcesz osiągnąć, otaczaj się takimi ludźmi. Oni chętnie podzielą się z Tobą swoimi przemyśleniami i udzielą porad.

Pamiętam jak chciałam nawiązać kontakt z jedną, znaną osobą. Zaprosiłam do kontaktu na facebooku i skomentowałam wpis. W odpowiedzi dostałam  numer telefonu…

Czy wykonałabyś telefon od razu?

Książka „Sekret” daje przykłady osób, ktore poprzez pozytywne myślenie zmieniły swoje życie, zaczęły lepiej zarabiac, realizowaly się ich marzenia.

Nasze myśli są energią, mowi o tym fizyka kwantowa. Myśli wpływają na nasze emocje a te prowadza do konkretnych czynów. Nauczmy się zmieniać kierunek myśli a w ten sposób wpłyniemy na emocje.

Nie wolno rozpatrywać przeszłosci jeśli była negatywna. Nic to nie daje. Nie ma przeszłości ani przyszłości. Jest tylko terażniejszość. Zbyt mało uwagi poświeca się chwili obecnej. Często czekamy co się zdarzy albo myślimy o przeszłości.

Kreujmy chwilę obecna, nasz obecny swiat. A wokól tyle piękna, tyle cudów natury, tyle kolorów, zapachów. Tyle możliwości do wykorzystania. ..

Pamiętaj jesteś aktorem na swej scenie życia. I to Ty piszesz scenariusz .

Z życzeniami abyś odnalazła swój własny kierunek i wziela odpowiedzialnośc za swoje pozytywne myslenie.

Prawo Przyciagania i Sekret działa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 comments

 1. Witaj Aniu! Prawo przyciągania tak jak napisałaś powinien znać każdy. Podobnie jak Ty czytałam książkę i oglądałam film „Sekret” Wiedząc o działaniu prawa przyciągania obserwujemy swoje myśli mając świadomość, że one się realizują, tworząc naszą rzeczywistość. Dzisiaj mając taką wiedzę jesteśmy twórcami swojego życia. Bierzemy pełną odpowiedzialność za to co sami tworzymy.
  Jesteś Aniu uroczą i ambitną osobą. Jakże cieszę się, że ktoś taki jak Ty zaistniał w moim życiu. Dziękuję!
  Świetny blog Aniu ! Pozdrawiam i życzę radosnego dnia!

 2. Dziekuję Aniu za miłe słowa 🙂 Ja też się cieszę, że się poznałyśmy.
  „Sekret ” działa 🙂 Myślę podobnie- to powinna być lektura obowiązkowa.
  Jeśli znasz inne tytuły, którymi warto się zainteresować to podziel się 🙂 Ja jeszcze polecam „Magnetyzm serca” Ruediger Schache.

 3. Witaj Aniu,
  wprawdzie zwracasz się tylko do pań, to poza konkursem ja też skomentuję. Oczywiście, że SEKRET działa tylko trzeba świadomie go stosować w życiu. Pozytywne nastawienie kreuje rzeczywistość, co siejesz to zbierasz.
  Podziwiam Twój dynamizm i życzę sukcesów, a z Twoim dynamizmem jesteś na nie skazana.
  Pozdrawiam serdecznie

 4. Witaj Władku 🙂
  formę żeńską przyjęłam przypadkowo, ktoś mi kiedyś zasugerował, że głównie panie czytają blogi 🙂
  Oczywiście męski punkt widzenia jest również bardzo istotny. Dziękuję za słowa uznania. Ludzie mają skłonność do napędzania się negatywnymi myślami nie zdając sobie sprawy z konsekwencji takiego postępowania. To na czym się skupiamy to rośnie, dlatego warto myśleć pozytywnie i też takimi ludźmi otaczać się. A panu uśmiechu nie brakuje, miło mi, że się poznaliśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *